infocentre

  פרטיכם התקבלו.

  אחד הסוכנים יחזור אליכם בהקדם.

  דברו איתנו
  סגור ×

  דברו איתנו

  חוות הפילים בתאילנד

  elephant sanctuary thailand | elephant nature park | elephant hills thailand | elephant foundation

  אם אתם מחפשים חווית פילים אתית ואותנטית בתאילנד, המדריך שלנו יעזור לכם למצוא את המקלט המתאים להוסיף למסלול הטיול שלכם בתאילנד. פארקי הפילים הללו אינם מאפשרים רכיבה על הפילים ולא גורמים להם לבצע פעלולים, אלא מתייחסים לענקים העדינים הללו בכבוד ודואגים להם. פעמים רבות אלו חוות שיקומיות לפילים שנפגעו בעבר.

  מקלט הפילים בנגקוק

  מקלט להצלת פילים שנוסד בשנת 2008 על ידי הווטרינר התאילנדי ד”ר סמארט, מספק בית בטוח לפילים מקומיים מבוגרים ונפגעים במצוקה.

  מקלט זה מציע סיור של יום אחד ושל חצי יום בו המטיילים יכולים לחוות מפגש אישי עם היצורים הנפלאים הללו. מפגשים אלה כוללים עזרה לפילים הקטנים להתרחץ, לתת להם ספא בוץ, וסיוע לאנשי הצוות לבשל אורז דביק לפילים מבוגרים.

  מתנדבים יכולים גם לסייע בשימור לדורות הבאים על ידי סיוע למרכז השיקום לגייס כספים ממבקרים.

  פארק טבע לפילים בצ׳אנג מאי

  שנוסד בשנת 1995, אוהבי פילים יעריכו את המקלט ומרכז ההצלה של פילים הממוקם ביער גשם בצ’אנג מאי. יותר מ-75 פילים שחיים שם מגיעים מרקע טראומטי. פארק טבע לפילים מאפשר לינה ליום אחד. מתנדבים יכולים לסייע בהכנת פירות וירקות עבור הפילים, כמו גם עבור בעלי החיים האחרים שחולצו בשטח.

  מקלט הפילים של בון לוט

  כשעה וחצי צפונית לסוכותאי נמצא מקלט הפילים בון לוטס שמטפל בפילים שניצלו, ב-750 דונם של אדמה מיוערת ומוגנת. כאן פילים חיים בכבוד מבלי להיות נתונים לחובות עבודה או בידור בסביבה הטבעית שלהם.

  פרויקט סורין

  מאמץ ייחודי לשימור פילים, The Surin Project ב-Baan Tha Klang במחוז סורין. למחוז יש היסטוריה ארוכה של רעיית פילים ולמטפלי הפילים יש כבוד עצום לפילים שלהם. קרוב ל-200 מטפלי פילים ופילים מתגוררים במרכז ומקבלים תעסוקה בזמן שהפילים מסתובבים בחופשיות. אם תרצו להתנדב, מרכז שימור פילים תאילנדי זה דורש התחייבות מינימלית של שבוע אחד.

  ידידי בית החולים לפילים אסיאתיים

  בית החולים של הפיל האסייתי (FAE) הוא אחד מבתי החולים היחידים מסוגו בעולם, הממוקם בצפון מערב תאילנד. בית החולים מוקדש לטיפול ושיקום פילים חולים. המבקרים מוזמנים ללמוד על טיפול בפילים. מפעילה מרפאת וטרינרית ניידת שנוסעת ברחבי תאילנד כדי לטפל בפילים חולים ופצועים.

  מקלט הפילים

  תוכלו לבקר רק ליום אחד או להישאר ללון ב-Elephant Haven בקנצ’נבורי וללכת לצד הפילים דרך הג’ונגל. יש גם הזדמנויות התנדבות של שבוע שבו אתם יכולים לעזור בהאכלה ובניקיון.

  מקלט הפילים של בורם ואמילי

  מקלט הפילים של בורם ואמילי מציע מקלט לאותם פילים שבילו את רוב חייהם בעבודה בעצים או בטרקים תיירים. הארגון נמצא כשעתיים נסיעה דרומית לצ’אנג מאי, בעמק מוקף הרים. הם מקבלים מתנדבים שיסייעו בהאכלה ובניקיון ויש גם בית קפה לחתולים במקום. 

  עולם הפילים

  עולם הפילים בקנצ’נבורי, שנוסד בשנת 2008 על ידי וטרינר תאילנדי, מספק מקלט בטוח שופע לפילים שחולצו ונפצעו על גדות נהר הקוואי. המקדש הוא גם חווה המקיימת את עצמה ובית ל-130 עובדים כולל מטפלי פילים מקומיים. המבקרים יכולים לצפות בפילים רועים, מתרחצים ומתרועעים. הם מקבלים מבקרים לטיולי יום עם אפשרות ללון או מתנדבים לשבוע.

  מקלט לפילים בפוקט

  מקלט הפילים של פוקט בפוקט מציע מקלט פרישה שליו לפילים חולים, עמוסי יתר וקשישים לאחר שנים של עבודה והתעללות. ממוקם ליד הפארק הלאומי Khao Phra Thaeo, פילים משתוללים בחופשיות וניתן לצפות בהם ממרפסת תצפית על צמרות העצים.

  מקלט הפילים בצ’אנג מאי

  מקלט הג’ונגל לפילים בצ’אנג מאי הוא פרויקט תיירות אקולוגית אתית ובר קיימא. מקלט חיות בר זה מאפשר למבקרים להאכיל ולרחוץ את הפילים והפילים התינוקות המתגוררים לצד המהוטים שלהם, עם מדריכים מאומנים דוברי אנגלית המציעים מידע עליהם.

  מקלט הפילים של סאמוי 

  אחד מהמקומות האתיים הראשונים בקוסמוי, פילים שניצלו מסתובבים ב-10 דונם של יער בשמורת הפילים של סאמוי. המבקרים רשאים רק לטייל עם הפילים ולצפות בהם בסביבתם הטבעית כשהם מפשפשים ומתרועעים בבריכה ובבור הבוץ שנבנו בהתאמה אישית.

  מקלט הפילים של סאמוי אינו מציע אפשרויות לינה. עם זאת, יש להם מלונות שהם ממליצים עליהם, במיוחד למטיילים המעוניינים לבלות לילה אחד באזור.

  קרן ידידי חיות הבר

  שלוש שעות נסיעה מבנגקוק נמצאת קרן חיות הבר בפטצ’אבורי. מרכז זה לרווחת בעלי חיים הוא לא רק ביתם של פילים, אלא גם חיות אחרות כולל חתולים גדולים, דובים, קופים ויצורים שונים אחרים. מקלט וחיות בר ובית חולים לחיות בר מחלצים ומשקמים כל מיני בעלי חיים מהתעללות. הם משחררים כ-40% מבעלי החיים בחזרה לטבע בפארקים הלאומיים, עם זאת, הפילים הפכו מבויתים מדי משנים שעבדו במחנות טרקים ולכן למרבה הצער לא ניתן לשחרר אותם. המקדש מציע טיולים שלמים או חצי יום במקלט הפילים.

  גבעות הפיל 

  ממוקם בפארק הלאומי קאו סוק,  Elephant Hills  הוא ביתם של פילים שניצלו מחיי שבי, אשר כעת חופשיים להסתובב ללא שרשרת בסביבת הגידול הטבעית העצומה. למבקרים יש הזדמנות לשהות באחד משני מחנות הגלמפינג של האתר לחוויה ייחודית.

  פארק הפילים פאנג נגה 

  פארק הפילים Phang Nga, שנפתח מאז 2015, מחזיק בסטנדרטים גבוהים של רווחת בעלי חיים ומתגאה ברווחת הפילים ובעבודת שימור בר קיימא. יש מרכז חינוך באתר שבו תוכלו ללמוד הכל על שימור פילים תאילנדים. המבקרים יכולים לראות את הפילים הולכים בשגרת יומם ויכולים לעזור לשתול אוכל כחלק מתוכנית השימור של הפארק.

  Into the Wild

  הפילים ב-Into the Wild חופשיים לשוטט בהרים המיוערים של דרום צ’אנג מאי. מבקרים יכולים להזמין תוכנית של חצי יום או יום שלם, שבה תוכלו להצטרף לפילים למסע בג’ונגל תוך כדי למידה על טיפול אתי בפילים בתאילנד. בנוסף לתמיכה בפילים, פרויקט שימור פילים בר-קיימא תומך גם בקהילה שלהם, מעסיק אנשים משבט היל קארן המקומי ועוזר להם עם אספקה.

  חוות הפילים פאטרה

  חוות הפילים פטארה בצ’אנג מאי היא מקלט לפילים אתי המעניק למבקרים חוויה מעשית בשימור. ניתן להזמין מפגשי בוקר או אחר הצהריים ובמהלך התוכנית תכירו את הפילים על ידי יצירת מערכת יחסים אמינה ותראה את העבודה החרוצה שבוצעה בפארק הפילים הזה בצ’אנג מאי.

  בית פיל שמח

  Happy Elephant Home בצ’אנג מאי נותן לפילים שניצלו בית גידול טבעי לנוע בחופשיות וליהנות מחייהם. למבקרים בבית הפיל שמח יש את החוויה הייחודית של החלפה לבגדים מסורתיים של שבט קארן כדי שהם באמת יוכלו להיכנס לחוויה המקומית של האזור. 

  מקלט ג’ונגל הפילים, פטאיה

  לטיול יום מצוין, מקלט הג’ונגל של פילים הוא פרויקט תיירות אקולוגי אתי ובר קיימא שבו תוכלו ללמוד על חיות בר. המבקרים יכולים ללמוד הכל על היצורים הגרים תוך הזדמנות להתקרב כדי לרחוץ, להאכיל או לשחק איתם. בנוסף, במקום פטאיה יש תוכנית ‘Feed Me’ המאפשרת לאנשים לצפות ולהאכיל את הפילים ולגלות כיצד צואת פילים הופכת למוצרי נייר בני קיימא.

  מקלט הפילים של שבטי קארן היל (מיי ווין)

  מקלט הפילים שבט קארן היל הוא מרכז שיקום לפילים שנמצא בעיר צ’אנג מאי. המקדש הוא יוזמה משותפת של המקומיים בצ’אנג מאי והשבט להפסיק מסורת שבה פילים מושכרים לתעשיית הטרקים.

  כמו במקלטי פילים אחרים, הכספים שנאספו מביקורים ותרומות עוזרים לכסות את הטיפול הווטרינרי הנדרש לפילים.

  הביקור במקדש נותן למטיילים הזדמנות מצוינת ללמוד עוד על פילים אסייתים תוך יצירת זיכרונות לכל החיים, ליהנות ממגע קרוב עם הפילים ולמצוא דרכים משמעותיות יותר להבין את היצורים המלכותיים הללו.  שאלות נפוצות  על מחנות פילים בתאילנד

  האם יש מקלטי פילים אתיים בתאילנד?

  כן, ישנם מספר מקלטי פילים אתיים בתאילנד. 
  עיינו במדריך שלנו ובצעו את המחקר שלכם כדי להחליט באיזה מהם תרצו לבקר ולתמוך.

  כמה עולה יום ביקור במקלטי הפילים בתאילנד?

  המחירים משתנים. בדרך כלל יש דמי כניסה והכסף הזה הולך לתחזוקת המקלט. תוכניות התנדבות עולות וזה משמש גם לשמירה על פארק הפילים.

  האם פילים קדושים בתאילנד?

  פילים נחשבים לסמל של כוח מלכותי ונערצים כבעלי חיים מיוחדים.

  איך מאמנים פילים בתאילנד?

  ריסוק פילים היא מסורת בתרבות התאילנדית ומשמשת כשיטת אימון אכזרית לאימון פילים להשתתף בתעשיית התיירות. פילים צעירים נלקחים מוקדם מאמהותיהם ואז מרותקים למקום קטן וכלוב חזק נקשר אליהם בחבלים כדי למנוע מהפיל לזוז. לאחר מכן, החיה עוברת התעללות באמצעות שוורים או מקלות דוקרניים כאמצעי לאימון שלה להיצמד לפקודות המאסטר. ולכן חשוב מאוד לשים לב באיזה מקלט אתם מבקרים כדי שלא לתמוך בהתעללות האכזרית בחויות.

  היכן ניתן לראות פילי בר בתאילנד?

  האוכלוסיות הגדולות ביותר של פילי בר בתאילנד נמצאות לאורך גבול מיאנמר, וכ-200 פילים תועדו בפארק הלאומי קאו סוק.

  היכן ניתן לראות פילי בר בתאילנד?

  האוכלוסיות הגדולות ביותר של פילי בר בתאילנד נמצאות לאורך גבול מיאנמר, וכ-200 פילים תועדו בפארק הלאומי קאו סוק.

  מדוע פיל הוא הסמל של תאילנד?

  הפיל הפך לסמל של תאילנד בגלל השפעתו המשמעותית על ההיסטוריה והתרבות שלה. 
  זוהי החיה הלאומית הרשמית של תאילנד. 
  לפילים יש תפקידים חשובים בתרבות התאילנדית: לעבודה כבדה ולתחבורה, במלחמה, באיקונוגרפיה המלכותית, ומאז המאה הקודמת, בתיירות.

  מרכז מידע

  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  ישנן מוניות ידידותיות לכיסא גלגלים והחדשות הטובות הן שלאטרקציות מקומיות רבות בעיר יש גישה לכיסא גלגלים.
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בינלאומיים בתאילנד תאילנד היא יעד תיירותי פופולרי, המושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. ישנם 11 שדות תעופה לטיסות בינלאומיות בתאילנד: צ’יאנג מאי, קוסמוי, סוראט תאני, אודון תאני, האט יאי, צ’יאנג ראי, קראבי, או-טפאו, פוקט וכמובן בבנגקוק שני שדות התעופה הגדולים סוברנבומי ודון מואנג. בין כל השדות האלה, נזכיר פה כמה מהשמושיים ביותר לתיירים, […]
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד תאילנד היא מדינה בטוחה ומסבירת פנים, עם זאת, תיירים הנוסעים לתאילנד חווים לעתים קרובות תקלות בנסיעותיהם בתאילנד, במיוחד כאשר מתרחשות שתייה, מסיבות, רכיבה על אופנוע, רכיבה על קטנועים ופעילויות אחרות בסיכון גבוה. כאשר חושבים על ביטוח נסיעות לתאילנד לפני היציאה לטיול, הכרחי לבדוק הצעות מחיר ותוכניות ביטוח נסיעות שנוסח הפוליסה של הכיסוי […]
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד תאילנד היא גם אחד היעדים המובילים לתיירות רפואית באסיה. מניתוחים קוסמטיים ואורטופדיים ועד לטיפולי שיניים גדולים, רבים בוחרים בתאילנד לקבלת טיפול ושירותים ברמה עולמית במחירים נוחים יותר. בנוסף, אם חלילה במהלך החופשה תצטרכו לבקר בבית חולים, טוב לדעת שיטפלו בכם היטב ברוב בתי החולים בתאילנד. בתי חולים בתאילנד: האם לתאילנד יש מערכת […]

  מלונות

  במדריך המלונות שלנו תמצאו את כל המידע כדי שתוכלו לבחור את המקומות הטובים ביותר לשהות בהם במהלך החופשה. תוכלו למצוא את המלונות שיתאימו בצורה הטובה ביותר לתוכניות, לתקציב ולרצונות שלכם. סוכני הטיולים שלנו יוכלו לסייע לכם להזמין את המלונות המושלמים לכם במחירים משתלמים.

  אטרקציות

  תכננו חופשה בלתי נשכחת עם האטרקציות הטובות ביותר של תאילנד, תוכלו לקרוא עליהם ולקבל ייעוץ מסוכני הנסיעות שלנו, יחד עם מסלולים וחוויות פחות מוכרות.