infocentre

  .פרטיכם התקבלו

  .אחד הסוכנים יחזור אליכם בהקדם

  דברו איתנו
  סגור ×

  דברו איתנו

  shutterstock 787709173

  אזהרות מסע לתאילנד

  כאשר נוסעים למקום חדש, חיוני להצטייד במידע הנכון לגבי נימוסים תרבותיים ומה לא לעשות בתאילנד כדי למנוע אי הבנות ושטויות תרבותיות, סכסוכים או אפילו גרוע מכך – הפרת החוק. עדיף להתעדכן בעצות הנסיעה של מדינת הולדתך ובכל אזהרת מסע בתאילנד על ידי בדיקת המידע העדכני ביותר על מדריכי הטיולים הרשמיים של הממשלה. היה חכם;- אם אחרים מייעצים לך לגבי דברים שאסור לעשות בתאילנד, אז שים לב לאזהרות שלהם. נוסע חכם הוא נוסע מושכל. 

  תאילנד נחשבת לאחת המדינות הבטוחות ביותר בדרום מזרח אסיה. מומלץ לנקוט באמצעי בטיחות סטנדרטיים כמו לפקוח עין על החפצים שלך, לא לסחוב יותר מדי חפצי ערך ובדרך כלל להישאר ערניים כמו בכל סביבה חדשה. 

  מעת לעת יש מתחים פוליטיים והפגנות ציבוריות נגד ממשלת תאילנד בבנגקוק שעדיף להימנע מהם. מומלץ להימנע מכמה מחוזות בקצה הדרומי של תאילנד ליד הגבול עם מלזיה בגלל סכסוכים אתניים וגזעיים מתמשכים. בדוק את עצות הנסיעות לתאילנד של מדינתך בעניין זה. בתאילנד יש גם חוקים נוקשים (lèse majesté) לגבי השמצת המלוכה שעלולה להוביל למאסר, ולכן הכי טוב להימנע מלדון בכלל במשפחת המלוכה.

  הונאות תחבורה כמו מוניות ללא מדידה שגובות יתר על המידה ממשיכות להכות את מרכזי התיירות העירוניים, וכך גם פשעים קטנים כמו כייס. תרמית תחבורה נפוצה נוספת היא לקחת טוק-טוק בבנגקוק, שם הנהג מתעקש לקחת אותך לחנות סיטונאית אבני חן במקום היעד המוסכם שלך. הסחורה בדרך כלל מזויפת והנהג מקבל עמלה. הכי טוב לסרב בנימוס ולמצוא נהג אחר.

  אז מה לא חוקי בתאילנד? חוקי הסמים הבלתי חוקיים בתאילנד הם מהחמורים בעולם, כאשר המפרים כפופים לעונש מוות. אל תיקח את הסיכון – לעולם אל תשתמש, קנה או תעביר חומרים אסורים בזמן שאתה נמצא בתאילנד.

  הימורים הם בעצם בלתי חוקיים, מלבד מפעל הפיס הלאומי הנתמך על ידי הממשלה או מרוצי סוסים. אין בתי קזינו בתאילנד. אלה שימצאו משתתפים בהימורים עלולים להיות כפופים לקנס או מאסר.

  בשל דאגות סביבתיות, הרשויות המקומיות של תאילנד אסרו את ההמלטה באזורי תיירות גדולים וחופים, וזו עבירה פלילית להמלט על מדרכות בערים. הממלטים עלולים לקבל קנסות כבדים או אפילו עד שנת מאסר אחת.

  העישון אסור גם בשטחים ציבוריים למעט אזורים ייעודיים לכך. גם סיגריות אלקטרוניות ואידוי אסורים. אם ייתפסו תוך הפרת חוקים אלה, אנשים יהיו צפויים לקנס גבוה או למאסר.

  לפי החוק התאילנדי, זה גם לא חוקי לנהוג במכונית אם אתה לא לובש חולצה. ודא שאתה תמיד לבוש בעת נהיגה.

  לגבי צילום והפעלת מל”טים, התקנות התאילנדיות קובעות כמה הגבלות על מה ניתן ומה אסור לצלם. פסלים של בודהה, משפחת המלוכה, מחסומי גבולות ממשלתיים ונקודות צבאיות הם כולם אסורים ואסור לצלם אותם. תצטרך להגיש בקשה לאישור מהרשויות הרלוונטיות להפעלת מזל”ט בתאילנד.

  בתאילנד יש חוקים נוקשים הידועים בשם Lèse Majesté לגבי העלבת המלוכה שעלולה להוביל למאסר, אז היזהר והימנע מלדון לחלוטין במשפחת המלוכה.

  חוקי הויזה בתאילנד אינם סלחניים, כך שאם תאריך את הויזה שלך תיעצר במרכז מעצר הגירה. רשויות ההגירה של תאילנד לא מאפשרות לך פשוט לשלם קנס על שהות מופרזת כמו מדינות אחרות. וודאו תמיד שוויזת תאילנד תקפה והיזהר לא להישאר מופרז.

  כדי להישאר בריא, הכי טוב להימנע משתיית מי הברז; זה לא מטופל ולכן לא בטוח לצריכה. הימנע מאכילת אוכל ששוכב במשך זמן מה. התעקש שהאוכל יוכן טרי עבורך על ידי מוכר הרחוב. 

  כמה נקודות תרבותיות שאתה צריך להיות מודע להן הן שהאנשים התאילנדיים רואים שזה לא מנומס לטפוח אחר על ראשם מכיוון שזה נחשב לחלק הקדוש ביותר בגוף. כך גם לגבי הצבעה עם האצבע המורה או תנועות בכף יד פתוחה. אלה נתפסים כמחוות חסרות כבוד ויש להימנע מהם בכל מחיר. הדרך המנומסת והנכונה לברך אדם תאילנדי היא באמצעות תנועת היד והרכינה. עבור ה”וואי”, כפות הידיים נלחצות זו לזו בתנוחת תפילה בדרך כלל בגובה החזה, ואז אתה משתחווה קלות.

  בעת ביקור במקדשים, כסה תמיד את הכתפיים והברכיים. התלבשו בצניעות שכן מקומות הפולחן הללו נחשבים לקדושים. גם נזירים זוכים להערכה רבה בתאילנד, כך שלעולם אל תיצור שום מגע פיזי עם נזיר, שכן נגיעה בהם היא סימן לחוסר כבוד מוחלט.


  ייעוץ נסיעות לתאילנד לישראלים

  האם יש אזהרות מסע לתאילנד?

  מעת לעת יש מתחים פוליטיים והפגנות ציבוריות נגד הממשלה בבנגקוק שעלולות להפוך לאלימות, ולכן מומלץ להימנע מהעיר ומחלק מהמחוזות בקצה הדרומי של תאילנד ליד הגבול עם מלזיה בגלל סכסוכים אתניים וגזעיים מתמשכים. 
  בדוק את שירות ייעוץ הנסיעות של המדינה שלך בנושא זה.

  האם זה בטוח להסתובב בבנגקוק בלילה?

  כן בסך הכל, אבל נהג בזהירות כפי שהיית הולך בכל מקום בלילה, והימנע מהליכה במקום לא צפוף שבו אין אנשים אחרים כדי להיות על הצד הבטוח.

  מה ללבוש בתאילנד?

  בתאילנד יש אקלים טרופי חם כל השנה ולכן עדיף לבחור בגדים קלים, בד כותנה כדי שהעור שלך יוכל לנשום ובלבוש קיץ כללי. 
  בעת ביקור במקדשים, במוזיאונים מסוימים ובארמון הגדול בבנגקוק, הנימוס התרבותי מחייב אותך להתלבש בצניעות; 
  מכנסיים קצרים, רצועות ספגטי או כל דבר שחושף כתפיים חשופות, חצאיות מעל הברך, גופיות אינם מקובלים.

  האם תאילנד מסוכנת לתיירים?

  תאילנד נחשבת לאחת המדינות הבטוחות ביותר בדרום מזרח אסיה. מומלץ לנקוט באמצעי בטיחות סטנדרטיים כמו לפקוח עין על החפצים שלך, לא לסחוב יותר מדי חפצי ערך ובדרך כלל להישאר ערניים כמו בכל סביבה חדשה. מעת לעת יש מתחים פוליטיים והפגנות ציבוריות נגד ממשלת תאילנד בבנגקוק שעדיף להימנע מהם. מומלץ להימנע מכמה מחוזות בקצה הדרומי של תאילנד ליד הגבול עם מלזיה בגלל סכסוכים אתניים וגזעיים מתמשכים. בדוק את עצות הנסיעות לתאילנד של מדינתך בעניין זה. בתאילנד יש גם חוקים נוקשים (lèse majesté) לגבי השמצת המלוכה שעלולה להוביל למאסר, לכן עדיף להימנע לגמרי מלדון במשפחת המלוכה.
  למבקרים המגיעים מישראל, שוטרים משגרירות ישראל יכולים גם לתת עצות ומידע נוסף על איך לעשות טיול בטוח וללא טרחה בתאילנד.

  האם מטיילים צריכים ביטוח בריאות כדי להיכנס לתאילנד?

  מבקרים המבקשים אשרת לא מהגר במדינה נדרשים בביטוח בריאות המכסה את כל תקופת שהותם בתאילנד.

  האם מטיילים מישראל יצטרכו לקבל אשרות?

  אין צורך בקבלת אשרה מבעוד מועד על מנת להיכנס לתאילנד. האשרה ניתנת בזמן הכניסה לתאילנד באופן אוטומטי.

  מרכז מידע

  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  ישנן מוניות ידידותיות לכיסא גלגלים והחדשות הטובות הן שלאטרקציות מקומיות רבות בעיר יש גישה לכיסא גלגלים.
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בינלאומיים בתאילנד תאילנד היא יעד תיירותי פופולרי, המושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. ישנם 11 שדות תעופה לטיסות בינלאומיות בתאילנד: צ’יאנג מאי, קוסמוי, סוראט תאני, אודון תאני, האט יאי, צ’יאנג ראי, קראבי, או-טפאו, פוקט וכמובן בבנגקוק שני שדות התעופה הגדולים סוברנבומי ודון מואנג. בין כל השדות האלה, נזכיר פה כמה מהשמושיים ביותר לתיירים, […]
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד תאילנד היא מדינה בטוחה ומסבירת פנים, עם זאת, תיירים הנוסעים לתאילנד חווים לעתים קרובות תקלות בנסיעותיהם בתאילנד, במיוחד כאשר מתרחשות שתייה, מסיבות, רכיבה על אופנוע, רכיבה על קטנועים ופעילויות אחרות בסיכון גבוה. כאשר חושבים על ביטוח נסיעות לתאילנד לפני היציאה לטיול, הכרחי לבדוק הצעות מחיר ותוכניות ביטוח נסיעות שנוסח הפוליסה של הכיסוי […]
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד תאילנד היא גם אחד היעדים המובילים לתיירות רפואית באסיה. מניתוחים קוסמטיים ואורטופדיים ועד לטיפולי שיניים גדולים, רבים בוחרים בתאילנד לקבלת טיפול ושירותים ברמה עולמית במחירים נוחים יותר. בנוסף, אם חלילה במהלך החופשה תצטרכו לבקר בבית חולים, טוב לדעת שיטפלו בכם היטב ברוב בתי החולים בתאילנד. בתי חולים בתאילנד: האם לתאילנד יש מערכת […]

  מלונות

  במדריך המלונות שלנו תמצאו את כל המידע כדי שתוכלו לבחור את המקומות הטובים ביותר לשהות בהם במהלך החופשה. תוכלו למצוא את המלונות שיתאימו בצורה הטובה ביותר לתוכניות, לתקציב ולרצונות שלכם. סוכני הטיולים שלנו יוכלו לסייע לכם להזמין את המלונות המושלמים לכם במחירים משתלמים.

  אטרקציות

  תכננו חופשה בלתי נשכחת עם האטרקציות הטובות ביותר של תאילנד, תוכלו לקרוא עליהם ולקבל ייעוץ מסוכני הנסיעות שלנו, יחד עם מסלולים וחוויות פחות מוכרות.