destinations

סוכותאי

מקום הולדתה של הציוויליזציה התאילנדית

  .פרטיכם התקבלו

  .אחד הסוכנים יחזור אליכם בהקדם

  דברו איתנו
  סגור ×

  דברו איתנו

  איך תדעו לתכנן חופשה עם היעדים הטובים ביותר עבורכם? פשוט דברו איתנו!

  knowledge purp

  סוכני נסיעות מקצועיים

  הסוכנים שלנו מכירים היטב כל יעד והאווירה הייחודית שלו וימליצו לכם על היעדים המתאימים ביותר עבורכם.

  route purp

  בניית מסלול אישי

  מסלול במיוחד בשבילכם, שיבטיח שלא תפספסו את היעדים הטובים ביותר, הכולל מעבר נוח בין היעדים השונים, כך שתוכלו לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר.

  proximity purp

  מלונות ואטרקציות

  הסוכנים שלנו ישלבו במסלול מלונות ואטרקציות לחוויה מושלמת, לפי הצרכים והרצונות שלכם.

  time purp

  חסכון בזמן

  במקום להשקיע זמן רב על תכנון ובדיקות, תנו לנו לעשות הכל עבורכם!

  צעד אחורה בזמן אל יסודות התרבות התאילנדית, באתר המורשת העולמית של אונסק”ו בפארק ההיסטורי סוקותאי שבמחוז סוכותאי, צפון תאילנד. העיר העתיקה של Sukhothai, הבירה לשעבר של סיאם ומקום הולדתו של האלפבית התאילנדי ואלמנטים רבים של התרבות התאילנדית, שהפכה למקום היסטורי ונקבעה כאתר מורשת, משתרעת על שטח של כ-70 קמ”ר ומכילה יותר מ-190 חורבות של אתרים היסטוריים עם ביצורים וחפיר שהיה קיים בתקופת תור הזהב של הציוויליזציה התאילנדית בסביבות המאה ה-13 עד המאה ה-14. האורחים מוזמנים ליהנות ממלונות סוקותאי, מהקרירות המרעננת של ​​העונה הגשומה במחוז ומשדות האורז שניתן למצוא באזורים כפריים של המדינה.

  ישנם חמישה אזורים בפארק, כל אחד מהם דורש כרטיס כניסה נפרד. אם אתם מתכננים לבקר בכל האזורים, יותר נוח לקנות כרטיסים משולבים, זוהי כמובן האופציה המומלצתת מאחר וחבל לפספס פיסה היסטורית מרתקת זו אם אתם כבר נמצאים באזור.

  משדה התעופה סוקותאי לפארק לוקח כ 40 דקות והמחיר הוא בסביבות 150 באט לאדם. כפי שניתן לראות בכל מפת סוקותאי, מפרידים רק 41.3 ק”מ בין שני האתרים הללו, באמצעות כביש 125 וכביש 1195.

  דברים שכדאי לעשות במחוז סוקותאי, תאילנד

  מקדשים והריסות בפארק ההיסטורי של סוקותאי

  Wat Mahathat (מקדש השריד הגדול)

  באזור המרכזי של הפארק ההיסטורי של סוקותאי נמצאים חורבות מקדש וואט מהאט,wat mahathat, המקדש הגדול והחשוב ביותר של האימפריה וחורבותיו של מה שהיה פעם ארמון המלוכה. ברחבי האזור תראו ארכיטקטורה המזכירה את הפארק הארכיאולוגי אנגקור וואט בקמבודיה, המייצגת את האימפריה החמרית ואת אמונותיהן ההינדיות ששלטה באזור זה עד המאה ה-13. לאחר שסיאם זכתה בעצמאות, הבודהיזם בזרם התרוואדה שטף את הממלכה, החליף את ההינדואיזם כדת השלטת והשפיע על המנהגים הרוחניים של תאילנד המודרנית.

  מתוארך למאה ה-13  , מקדש Wat Mahathat, שנוסד על ידי סרי אינדרדיטיה, המלך הראשון של האימפריה סוקותאי, ונבנה לפי תפיסת המנדלה, הסמל ההינדי העתיק של היקום. הוואט מהאט המקורי היה קטן ומאוחר יותר הוגדל על ידי המלכים הבאים.

  Wat Sri Chum (Wat Si Chum)

  מקדש פופולרי בפארק ההיסטורי של Sukhothai הוא Wat Sri Chum- מקדש עץ הבודהה עם תמונת בודהה היושב ענקית בגובה 15 מטרים עליה ניתן להציף מבעד לחריכי במקדש, נמצא גם מעבר סודי המוביל לראשו של הבודהה אך מטרתו לא ידועה. 

  וואט פרה פאי לואנג

  וואט פרה פאי לואנג מהמאה ה-13 בפארק ההיסטורי של סוקותאי נמצא באתר המקורי שבו נוסדה ממלכת סוקותאי. הוא כולל שילוב של ארכיטקטורת חמר ומוטיבים דקורטיביים קלאסיים של לופבורי, המשקף את התקופה שבה סוקותאי הפך מחמר- המסמל את ההינדואיזם הקדום לאבן של בודהיזם הטרוואדה – שעדיין עומד על כנו. ארכיטקטורה זו כוללת מבנים נישאים דמויי קלחי תירס הנקראים “פראנגס” – במקור ארבעה פרנגים בסגנון חמר, כשרק אחד נותר ללא פגע.

  Wat Sri Sawai (גם Wat Si Sawai, Wat Sri Savaya)

  וואט סרי סוואי ממוקם מחוץ לחומות העיר של הפארק ההיסטורי המרכזי של סוקותאי, ומציג ארכיטקטורה חזקה בסגנון חמר עם שלושה פראנגס קלאסיים בצורת תירס, אך מעוטר באמנות הכוללת תבליטי טיח של אפסרות רוקדות בתלבושות של לופבורי ומוטיבים פרחוניים המשקפים את האומנות של סוקותאי.

  אתר ההריסות היפות שלה מתוארכות מסוף המאה ה-12 ועד תחילת המאה ה-13 לפני הקמת ממלכת סוקותאי, וואט סי סוואי הוא אחד המקדשים העתיקים ביותר בעיר.

  וואט סה סי

  מקדש וואט סה סי, שפירושו “מנזר הבריכה הקדושה” שוכן על שני איי חפיר קטנים וממוקם באמצע מאגר גדול בשם Tra Phang Tra Kuan. ניתן לראות צ’די בצורת פעמון- מבנה מקודש המכיל על פי האמונה שרידים או אפר של בודהה, של אחד מתלמידיו או של תלמידי תלמידיו, ויהארה ואולם הסמיכה באמצע המאגר, מה שהופך אותו לאחד האתרים היפים ביותר בסוקותאי וזהו כנראה גם המקדש החשוב ביותר. ישנו גשר עץ המוביל אל הסטופה העתיקה.

  בחזית המקדש יש בריכת לוטוס יפהפייה מלאה בפרחי לוטוס צבעוניים, מראה מקסים בשעות הבוקר המוקדמות!

  וואט סאפאן הין (מקדש גשר האבן)

  מקדש וואט סאפאן הין הוא מקדש קטן הבנוי על ראש גבעה הפונה אל העיר העתיקה של סוקותאי . ידוע בשם פסל הבבודהה הגדול בגובה 12 מטרים (הידוע בשם Phra Attharot), וואט סאפאן הין ממוקם ליד שער הכניסה של האזור המערבי של העיר. השם “וואט סאפאן הין” נוגע לשביל אבן הצפחה המוביל לפסגה, שממנו זוכים המבקרים לראות את הנוף היפה שמסביב.

  בודהה Phra Attharot מוזכר בכתובות אבן ומאמינים שהמלך Ramkhamhaeng הגדול סגד לו, כשהוא רוכב על הפיל הלבן שלו אל המקדש.

  מוזיאון לאומי Ramkhamhaeng

  מ-1913 עד שנות ה-60, מחלקת האמנויות של תאילנד, באמצעות החטיבה לארכיאולוגיה, ערכה סקר וחפירות לשיקום העיר העתיקה סוקותאי . כדי להציג את חפצי האמנות שנמצאו, החליטה הממשלה להקים מוזיאון לאומי כאתר מורשת לשימור התרבות התאילנדית. כך, בין השנים 1963-1963 נבנה המוזיאון הלאומי על שם המלך Ramkhamhaeng.

  המוזיאון הלאומי Ramkhamhaeng הוא אחד מהמוזיאונים הלאומיים הרשמיים של תאילנד והוא אחד האטרקציות הפופולריות של סוקותאי, בהיותו ממוקם ממש מול הפארק ההיסטורי של סוקותאי. במוזיאון הלאומי Ramkhamhaeng, המבקרים ימצאו חפצים ועתיקות שהתגלו לאחר סדרת חפירות באזור של ממלכת סוקותאי ובפארק ההיסטורי סרי סצ’נאלאי בשנות ה-60.

  אוסף מוזיאון Ramkhamhaeng כולל חפצים ארכיאולוגיים מסוקותאי, הפארק ההיסטורי Si Satchanalai, Kamphaeng Phet ו-Petchabun ופריטי אספנות כגון תבליטי טיח של בודהה (הנחשבים לתמונות הבודהיסטיות היפות ביותר בהיסטוריה של תאילנד). אבל מלבד פסלי הבודהה, יש שם גם אבנים כתובות, חרסינה סינית המעידה על שגשוגה של אימפריית סוקותאי, פסלי ברונזה הינדיים וכלי קרמיקה סנגחאלוק מתקופת ממלכת סוקוטאי.

  המוזיאון הלאומי Ramkhamhaeng פתוח כל יום בין השעות 9:00-16:00. עלות הכניסה היא 150 באט לאדם. ביקור במוזיאות החלט מהווה חובה בעת הביקור בסוקותאי.

  טיול עבור משפחות עם ילדים לסוקותאי

  סוקותאי היא יעד נהדר עם ילדים. משפחות יכולות לחקור את הפארק ההיסטורי בטוק-טוק, לקפוץ ולרדת בנקודות עניין. זוהי דרך בטוחה ומהנה לגלות יחד אתרים מרתקים.

  שוק הלילה של סוקותאי

  שוק הלילה של סוקותאי מתעורר לחיים במוצאי שבת. תוכלו לאכול ארוחת ערב מקומית במגוון אפשרויות של אוכל רחוב, תוכלו גם להנות שם מריקוד על רחבת הריקודים המיועדת או ממופע קונצרטים מקומי. שוק הלילה הזה לא נמצא במרכז העיר אלא באזור המרכזי של הפארק ההיסטורי של סוקותאי.שוק הלילה של סוקותאי נמצא על כביש ניקורן קאסם, ליד הפארק ואחרי גשר פרה רואנג. בשעות אחר הצהריים המאוחרות, הרחוב הופך לטיילת עם דוכני אוכל הרחוב משני הצדדים. תוכלו למצוא את מיטב המטבח התאילנדי בדוחנים האלה.

  מקלט הפילים בון לוטס

  בין האטרקציות באזור העיר סוקותאי עם המשפחה יהיה טיול יום מצוין כדי ללמוד על חיות הבר התאילנדיות המוכרות ביותר. כשעה וחצי צפונית לסוקותאי נמצא מקלט הפילים Boon Lotts שמטפל בפילים שניצלו מתעשיית הבידור שחיים ב-750 דונם של אדמה מיוערת ומוגנת. כאן פילים חיים בכבוד מבלי להיות נתונים לחובות עבודה או בידור. זהו מקום נהדר עבור ילדיכם ללמוד על הענקים העדינים הללו בתוך בית הגידול הטבעי שלהם.

  מהן האטרקציות הנוספות של מחוז סוקותאי, תאילנד?

  הפארק ההיסטורי Si Satchanalai

  הפארק ההיסטורי הוא עוד אתר היסטורי תאילנדי במחוז סוקותאי. הפארק בגודל 45 מ”ר כולל את הריסות ואת העתיקות של Si Satchanalai ו-Chaliang. Si Satchanalai, משמעות השם היא “עיר האנשים הטובים”, נוסדה בשנת 1250 כמרכז השני (אחרי סוקותאי) של ממלכת סוקותאי לשעבר וביתו של נסיך הכתר במהלך המאות ה-13-14.

  חופשת סוקותאי אינה שלמה ללא ביקור בפארק ההיסטורי Si Satchanalai. כעת הוא מכיל את המבנים של ארמונות, מקדשים ובתים לשעבר. האטרקציות העיקריות הן: 

  1) מה זה נהדר  – או מה זה נהדר עבור Ratana או מה זה נהדר עבור Chaliang. ישנם מקדשים רבים ברובע Satchanalai-Chaliang .

  2) וואט צ’אנג לום wat chang lom  . נבנה בהוראת המלך Ramkhamhaeng בשנת 1286 לאחר שריד בודהה התגלו באתר. שמו של המקדש מגיע מ-39 פסלי פילים הניצבים בגודל מלא בשכבה הראשונה של הסטופה. צ’אנג לום wat chang הוא בין המקדש החשוב ביותר של ממלכת סוקותאי בעבר והיום.

  3) Wat Chedi Let Taew . השם מתייחס לשבע שורות הסטופה. ממוקם מול וואט צ’אנג לום wat chang,
  Wat Chedi Let Taew נחשב לייחודי בגלל 32 הסטופות שלו בגדלים וסגנונות משתנים. המקדש הענק מסמל שהוא נבנה עבור משפחת המלוכה ולכן מפואר ביותר. 

  4) Wat Chom Chuen . ליד Wat Phra si Ratana Mahathat, יש ויהארה, סטופה לטרריט עגולה, כמו גם מנדאפה, מבנה בעל גג גמלון לטריט עם 2 נישות מלפנים ואחת מאחור. חפירות ארכיאולוגיות חשפו 15 שלדים בחזית הוויהארה, על פי ההערכות מתקופת דוורוואטי של המאה ה-4. 

  5) Wat Khok Singkharam , מקדש עתיק שהוקם בסוף תקופת סוקותאי ובתקופה המוקדמת של עידן איוטאיה. החומה הדרומית היא חומת העיר העתיקה של צ’ליאנג.

  6) וואט נאנג פאיה. המשמעות היא ‘מקדש המלכה’, האגדה המקומית מייחסת את המקדש לפאסוג’ה דווי, בתו של קיסר סין, למרות ששום עדות ארכיאולוגית לא תומכת בכך. הסטופה ושרידי הוויהארה אופייניים לארכיטקטורת סוקותאי ולאנה, עם תבליטי טיח יפים על קיר הוויהרה. 

  7) כבשני ת’וריאנג. ההריסות העתיקות של מפעל הצלדונים הישן, נמצאות 5 ק”מ צפונית לעיר העתיקה של סי סצ’נאלאי, שבה מאז המאה ה-13 יוצרו סלדונים של סוקותאי, מה שהופך אותם כנראה לכבשנים העתיקים ביותר בתאילנד. מוצגים כלי קרמיקה של קערות וצנצנות שנחקרו על ידי קבוצה של ארכיאולוגים תאילנדים-אוסטרלים מאוניברסיטת אדלייד והגיעו למסקנה שהם יוצרו יותר מאלף שנה לפני ממלכת סוקותאי, מה שסותר את הדעה הכללית לפיה המלאכה בוצעה על ידי הסינים במאה ה-13.

  ממוקם על גדת נהר יום, במרחק של כמעט שעה נסיעה מהפארק ההיסטורי סוקותאי, המבקרים בפארק ההיסטורי סי סצ’נאלאי מתפעלים מדמויות הבודהה, מבני הארמון, הגן היפה והמקדשים העתיקים. יש דמי כניסה של 40 באט לאדם לפארק הזה והוא פתוח מדי יום בין השעות 8:30-16:30. זהו מקום חם עם תרבות תאילנדית עשירה, המאפשר לך להיות שקוע במורשת סוקותאי.


  שאלות נפוצות

  מהן הפעילויות הטובות ביותר בסביבת סוקותאי?

  הדברים שיש לעשות מחוץ לעיר הם מגוונים ומהנים. 
  טיולי אופניים בהדרכה עצמית או עם קבוצת אופניים מאורגנת הם דרך נפלאה לספוג את הנפלאות של העיר העתיקה בקצב שלך. 
  לנסיעה קלה יותר, יש אפשרות לשכור אופניים חשמליים או אופנוע כדי להתנייד. 
  שייט בנהר לאורך הנחל במהלך היום הוא גם פעילות מרגיעה מקסימה זמינה באזור. 
  בגלל מזג האוויר החם והלח, חשוב להתלבש בנוחות כדי שתוכלו ליהנות מהמקום.

  היכן הלינה הטובה ביותר בסוקותאי?

  תוכלו למצוא את המלונות הטובים ביותר בסוקותאי, ביניהם גם מלונות בוטיק, כמה אתרי נופש בעיר החדשה (סוקותאי החדשה) וליד העיר העתיקה. 
  קחו בחשבון שהעיר העתיקה נמצאת כ-12 קילומטרים מערבית לעיר הסוקותאי החדשה. 
  אבל יש הרבה אפשרויות תחבורה מקומיות זולות כמו טוק-טוקים, Songtaews (מוניות משותפות) או מוניות אופנוע שיכולות להסיע אותך בקלות בעיירה. 
  רוב המלונות בניו סוקותאי נותנים לתמורה טובה ואף מציעים איסוף חינם ממסוף האוטובוסים ושימוש חופשי באופניים, מה שמקל על הגישה לנסיעה לאורחים. 
  הם מספקים שירות טוב עם צוות נחמד, יחד עם מסעדות הגונות. 
  בהחל ביקור נעים שמושך רבעים להאריך את השהות שלהם.
  תהיו בטוחים שיש מגוון אפשרויות אירוח הממוקמים בסוקותאי לכל תקציב.
  אתרי נופש ומלונות בוטיק יוקרתיים ממוקמים קרוב יותר לעיר העתיקה.

  כאשר מחפשים את המקום הטוב ביותר לשהות בו, כמו מלון בוטיק או אתר נופש או אפילו חדר פשוט, תוכלו לעזר בנו למצוא עבודכם בדיוק את מה שאתם מחפשים.
  חלק מהמלונות בסוקותאי קרובים למסעדות בהן תוכלו לקבל מנות תאילנדיות מדהימות בעוד שמקומות אחרים מציעים שכונה שקטה בה תוכלו לקום ולהסתובב באזור בשלווה. 
  אתר נופש מציע תמיד מרפסת או בניין קרוב לחוף שבו ניתן ללכת במורד החוף ולהתפעל מהנוף. 
  יש גם מקומות שיש בהם בריכות שחייה – אפילו בריכה מקורה – וצוות מסאז׳ וספא למסאג’ נהדר. 
  אם אתם רוצים לבדוק את המלונות הטובים ביותר, כדאי לכם לקרוא חוות דעת אורחים ולשים לב לחדרים המוצעים, לתקציב הכולל, לצוות הידידותי ואם הם מציעים wifi בחינם.

  מה המשמעות של סוקותאי?

  ממלכת סוקותאי (1238 – 1438) הייתה בירת ממלכת סיאם העתיקה. 
  סוקותאי פירושו ‘השחר או העלאת האושר’. 
  מהווה המקום הטוב ביותר ליהנות מחופשה שקטה, בה תוכלו ליהנות מאוכל טעים, מנות תאילנדיות מדהימות, וכמובן גולת הכותרת העתיקות המספרות סיפור מורשת מרתק של תרבות תאילנד העשירה, ביקור חד פעמי באתרי מורשת בעלי שם עולמי.

  איך מגיעים מבנגקוק לסוקותאי?

  סוקותאי נמצאת כ-430 קילומטרים צפונית לבנגקוק. 
  התחבורה הזולה והישירה ביותר היא באוטובוס שייקח כשמונה שעות. 
  מסלול קצר יותר יהיה לקחת רכבת מבנגקוק ל-Pitsanulok (5 שעות) ואז אוטובוס לסוקותאי (1.5 שעות). 
  זוהי האפשרות הנוחה יותר במיוחד לאורחים המטיילים עם ילדים. 
  האפשרות המהירה אך היקרה ביותר היא בטיסה (1.5 שעות). 
  בנגקוק איירליינס נותנת שירות בנתיב זה.

  מי היה המלך הראשון של סוקותאי?

  מרכז מורשת סוקותאי ממוקם באגן צ’או פראיה העליון, הוקם על ידי סרי אינדרדיטיה (1238–60) שהפך לשליט מדינת תאי העצמאית הראשונה ואנשיה.

  איך מגיעים מצ’אנג מאי לסוקותאי תאילנד?

  המרחק בין צ׳אנג מאי לסוקותאי הוא כ-300 קילומטרים. 
  לוקח 4.5 שעות נסיעה ברכב או 7 שעות באוטובוס, החלפת אוטובוסים בתחנת Phitsanulok ומשם הלאה (1.5 שעות). 
  אפשרות נוספת היא נסיעה של 7 שעות ברכבת לפיצ’אי ואז נסיעה של 50 ק”מ במונית לסוקותאי. 
  אין טיסות ישירות מצ’אנג מאי. 
  אפשר לטוס ל-Pitsanulok טיסה שלוקחת בערך 3 שעות ו-20 דקות ואז לתפוס אוטבוס של כשעה וחצי מתחנת האוטובוסים שם. 

  מהי הממלכה הישנה יותר, סוקותאיי או איוטאיה?

  נאמר כי סוקותאי היא ‘הבירה הלאומית הראשונה’, ואחריה איוטאיה, ת’ונבורי עד רטנאקוסין או היום בנגקוק. 
  לפיכך, תקופת הסוקותאי הייתה עתיקה יותר מממלכת איותאיה. 
  סוקותאי הייתה במקור מאחז בתקופת האימפריה החמרית, שנקרא סוחודיה. 
  בתקופת שלטונם נבנו כמה אנדרטאות. 
  חלקם שרדו וניתן לבקר בהם באזור ההיסטורי – מקדש טה פה דאנג, וואט פרה פאי לואנג, וואט סי סוואי, בין המבנים הפופולריים ביותר שנותרו המראים השפעת חמר.

  מהם הדברים המובילים לעשות או אתרים שכדאי לבקר בהם במחוז סוקותאי?

  1. הפארק ההיסטורי סוקותאי
  2. הפארק הלאומי Ramkhamhaeng
  3. הפארק ההיסטורי Si Satchanalai
  4. שוק ליל שבת
  5. המוזיאון הלאומי המלך Ramkhamhaeng
  6. לטעום אטריות סוקותאי
  7. לקבל שיעור היסטוריה באתר כבשן סלדון ובמרכז הלימוד
  8. עזרה לחילוץ פילים בשמורת הפילים של בון לוט
  9. סיור ב 39 פסלי פילים

  מהם חמשת האזורים בפארק ההיסטורי של סוקותאי?

  האזור המרכזי הוא החלק המתויר ביותר של הפארק עם חורבותיו של Sukhothai הישן, זוהי עיר עתיקה מלבנית מוקפת חומות וחפירים. 
  יש גם כמה בריכות לוטוס, יחד עם 21 מבנים עתיקים, שחלקם הם מבשרי עידן סוקותאי, מקדשים עתיקים, אנדרטת המלך רמקהאנג והמוזיאון הלאומי. 
  גורם לתחושה של חזרה בזמן, עדות נדירה לתרבות עתיקה של תאילנד. 
  כמה מהמקדשים המשמעותיים של הפארק נמצאים כאן. 
  במרכז נמצא Wat Mahathat, Wat Sa Si ותמונות הבודהה המהלכות שלו, Wat Traphang Ngoen, הצ’די החגור על הפיל של Wat Sorasak. 
  השפעת החמר נראית באחד המקדשים העתיקים ביותר, וואט סי סוואי עם שלושת הפראנגים בסגנון החמר השמורים היטב. 
  ה-Wat Tra Phang Thong מכיל פסל אבן מהמאה ה-14 של טביעת רגל של בודהה. 
  פירוש השם Wat Traphang Ngoen בן המאה ה-14 הוא “מקדש אגם כסף. 
  מקדשים ומקדשים נוספים כאן הם Wat Chana Songkhram, Wat Tra Kuan, Wat Tra Phang Thong, ומקדש Ta Pha Daeng, לום wat chang lom עם 39 פסלי פילים. 
  הדרך הנוחה ביותר להסתובב באזור זה היא שירות החשמלית. 
  יש אפשרות לשכור סמלור או טוק-טוק או להסתובב באופניים.

  האזור המערבי (המערבי) (נקרא בגלל שהוא נמצא ממערב לעיר העתיקה המוקפת חומה) הוא הררי ומיוער ויש בו כתריסר או משהו מונומנטים שאינם מתוירים כמו אתרים אחרים. 
  ישנם: Wat Saphan Hin, Wat Aranyik, Wat Khao Phra Bat Noi, Wat Chedi Ngam, Wat Chang Rob, Wat Mangkorn, Wat Tuk, ו-Thewalai Mahakaset. 
  האורחים יכולים להתפעל ממראה הטבע כאילו זה הגן האישי שלהם.

  האזור המזרחי נמצא מחוץ לחומות העיר העתיקה של האזור ליד שער Kamphaeng Hak בחומה המזרחית, ומכאן שמו. 
  יש בו את וואטה צ’די סונג ו-וואט צ’אנג לום בין הפופולריים ביותר, וגם וואט טרא פאנג טונג לאנג.

  אזור דרום נמצא, כן, דרומית לאזור מוקף החומה הישן, הגישה אליו דרך שער נאמו (Pratu Namo) באמצע החומה הדרומית. 
  המקדש הגדול ביותר שלו הוא וואט צ’טופון, מנדאפה עם ארבע תמונות בודהה גדולות בתנוחות שונות הפונות ל-4 כיוונים שונים. 
  יש גם וואט קון לאנג, וואט טון צ’אן, וואט צ’די סי הונג, וואט סי פיצ’יט קיראטי קלאיאראם, וואט פרונג מן, וואט אסוקארם.

  האזור הצפוני נמצא ליד חומת העיר הצפונית מחוץ לעיר המוקפת חומה. 
  באזור זה מספר מונומנטים עתיקים, מרכז המידע של הפארק וכמה כבשנים שנחפרו. 
  המפורסמת מבין האטרקציות שלה היא וואט סי צ’ום, בשל תמונת הבודהה הענקית שלו והוואט פרה פאי לואנג. 
  אחרים הם Wat Mae Chon, Wat Nong Prue, Wat Rong Khwang Tawan, Wat Om Rop, Wat Sangkhawat, וכבשני Sangkhalok.

  מה הדברים הטובים ביותר לעשות בסוקותאי בלילה?

  לסוקותאי אין “חיי לילה אמיתיים” לדבר עליהם, בהשוואה לערים ויעדים אחרים בתאילנד. אבל, יש כמה פאבים וברים ואת המסעדות הטובות ביותר ליד העיר החדשה. ישנו מקום שנקרא Chopper בר משקאות בו תוכלו לשתות בירות מקומיות זולות וארוחת ערב טעימה לקצב המוזיקה החיה. Chopper שזהו בר משקאות המגיש ארוחות צהריים וערב ויש לו גם תפריט ידידותי לצמחונים. בפארק ההיסטורי מתקיים מופע אור וקול בשעה 19:00 מיום שישי עד ראשון. לחלופין, תוכלו ללכת לאורך ה-Walking street לדוכני האוכל בשוק הלילה ולהתענג על מנות תאילנדיות מקומיות כמו אטריות הזכוכית הסוקותאי במרק טום יאם מעוטר בשעועית ירוקה ובוטנים. יש גם בר מקומי פופולרי בשם Fong Bear בו תוכלו לשבת ליד שולחן ליד סמטת אוכל רחוב הפתוחה עד חצות, למקרה שתהיו רעבים מאוחר יותר ותרצו מנות תאילנדיות.

  האם Pai Sukhothai Resort הוא אתר נופש טוב?

  ישנם הרבה גורמים לשקול בבחירת מקום הלינה באזור.
  תוכלו למצוא לבדוק חדרים, אתרי נופש או אפילו מלון בוטיק. 
  אחד המלונות הפופולריים יותר הוא Pai Sukhothai Resort, המעניק שירות יוצא מן הכלל
  מציע חדרים עם מיטה נוחה וחיבור אינטרנט אלחוטי חינם.

  מרכז מידע

  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  ישנן מוניות ידידותיות לכיסא גלגלים והחדשות הטובות הן שלאטרקציות מקומיות רבות בעיר יש גישה לכיסא גלגלים.
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בינלאומיים בתאילנד תאילנד היא יעד תיירותי פופולרי, המושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. ישנם 11 שדות תעופה לטיסות בינלאומיות בתאילנד: צ’יאנג מאי, קוסמוי, סוראט תאני, אודון תאני, האט יאי, צ’יאנג ראי, קראבי, או-טפאו, פוקט וכמובן בבנגקוק שני שדות התעופה הגדולים סוברנבומי ודון מואנג. בין כל השדות האלה, נזכיר פה כמה מהשמושיים ביותר לתיירים, […]
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד תאילנד היא מדינה בטוחה ומסבירת פנים, עם זאת, תיירים הנוסעים לתאילנד חווים לעתים קרובות תקלות בנסיעותיהם בתאילנד, במיוחד כאשר מתרחשות שתייה, מסיבות, רכיבה על אופנוע, רכיבה על קטנועים ופעילויות אחרות בסיכון גבוה. כאשר חושבים על ביטוח נסיעות לתאילנד לפני היציאה לטיול, הכרחי לבדוק הצעות מחיר ותוכניות ביטוח נסיעות שנוסח הפוליסה של הכיסוי […]
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד תאילנד היא גם אחד היעדים המובילים לתיירות רפואית באסיה. מניתוחים קוסמטיים ואורטופדיים ועד לטיפולי שיניים גדולים, רבים בוחרים בתאילנד לקבלת טיפול ושירותים ברמה עולמית במחירים נוחים יותר. בנוסף, אם חלילה במהלך החופשה תצטרכו לבקר בבית חולים, טוב לדעת שיטפלו בכם היטב ברוב בתי החולים בתאילנד. בתי חולים בתאילנד: האם לתאילנד יש מערכת […]

  מלונות

  במדריך המלונות שלנו תמצאו את כל המידע כדי שתוכלו לבחור את המקומות הטובים ביותר לשהות בהם במהלך החופשה. תוכלו למצוא את המלונות שיתאימו בצורה הטובה ביותר לתוכניות, לתקציב ולרצונות שלכם. סוכני הטיולים שלנו יוכלו לסייע לכם להזמין את המלונות המושלמים לכם במחירים משתלמים.

  אטרקציות

  תכננו חופשה בלתי נשכחת עם האטרקציות הטובות ביותר של תאילנד, תוכלו לקרוא עליהם ולקבל ייעוץ מסוכני הנסיעות שלנו, יחד עם מסלולים וחוויות פחות מוכרות.