infocentre

  .פרטיכם התקבלו

  .אחד הסוכנים יחזור אליכם בהקדם

  דברו איתנו
  סגור ×

  דברו איתנו

  shutterstock 1718280370

  אילו חיסונים כדאי לעשות לפני הנסיעה לתאילנד?

  כאשר מתכננים טיול למדינה זרה, חשוב לקחת בחשבון את בריאותכם, בטיחותכם ורווחתם ולהתכסות בפני כל מחלה. ישנם מספר חיסונים לתאילנד שמומלצים על מנת להבטיח שאתם מוגנים ולהפיק את המיטב מהטיול שלכם.

  מומלץ למטיילים לתאילנד לבצע חיסונים עבור הפטיטיס A וטיפוס לכל הפחות וגם הפטיטיס B, דלקת מוח יפנית או כלבת, תלוי באיזה אזורים הם מבקרים והפעילויות שהם מתכננים לעשות .

  אם תוכניות הטיול שלך כוללות טיול לאזורים מרוחקים הרחק מאזורי התיירות הרגילים, ייתכן שיומלץ על טבליות למניעת מלריה. עם זאת, אלה מיותרים עבור מוקדי תיירות פופולריים כמו בנגקוק, צ’אנג מאי, פוקט או קוסמוי. היו מודעים ליתושים באופן כללי מכיוון שהם יכולים לשאת קדחת דנגי, נפוץ במיוחד בעונה הרטובה.

  חיסונים שגרתיים

  אם אתה מקווה לבקר בתאילנד, ישנם חיסונים שגרתיים מסוימים וחיסוני מפתח שאתה נדרש להיות מעודכן כדי לנסוע בבטחה. אלו כוללים:

  הפטיטיס A

  הפטיטיס A היא דלקת בכבד הגורמת לתסמינים קלים עד חמורים. נגיף זה יכול להידבק כאשר אדם לא מחוסן בולע צואה של אדם נגוע דרך אוכל מזוהם.

  אנשים שנדבקים בצהבת עלולים לחוות תסמינים מתישים. במקרים נדירים, חולים עלולים לחוות גם אי ספיקת כבד חריפה.

  הפטיטיס B

  הפטיטיס B היא מחלת כבד הניתנת למניעת חיסון שמתפשטת כאשר נוזלי הגוף מאדם שנדבק בנגיף חודרים לגופו של אדם לא מחוסן. זה יכול לקרות באמצעות מגע מיני או שיתוף מחטים להזרקת סמים.

  קדחת צהובה

  העברת קדחת צהובה שכיחה יותר באזורים טרופיים וסובטרופיים. הנגיף הוא אחת ממחלות היתושים השונות שניתן למנוע באמצעות חיסונים שגרתיים.

  לרוב המטיילים המבקרים בערים הגדולות מומלץ להשתמש בחומר דוחה חרקים או ספריי חרקים, ללבוש בגדים נאותים ולהישאר בחדר עם מיזוג אוויר כדי להימנע מעקיצות יתושים.

  טִיפוס הַבֶּטֶן

  קדחת הטיפוס וקדחת הפארטיפוס נגרמות על ידי חיידקים דומים הנמצאים בדרך כלל באזורים כפריים ובמדינות עם תברואה גרועה.

  מחלה זו מתפשטת בדרך כלל כאשר אדם נושא מחלה משתמש בשירותים ואינו שוטף ידיים. זה יכול לגרום להם לזהם כל דבר שהם נוגעים בהם, כולל אוכל ומשקאות.

  לאנשים המבקרים באזורים כפריים מומלץ להיות זהירים יותר לגבי האוכל שהם אוכלים או המשקאות שהם מקבלים.

  מטיילים בני 6 ומעלה יכולים לקחת חיסון דרך הפה לפחות שבוע לפני הנסיעה כדי למנוע סיכון מוגבר למחלת טיפוס.

  כלבת

  כלבת היא מחלה קטלנית המתפשטת באמצעות נשיכות או שריטות של בעלי חיים. בעוד שכלבת ניתן למצוא בעיקר בחיות בר, במקומות רבים אחרים בעולם, עקיצות של כלבים יכולות להיות גם מקור לזיהומי כלבת אצל אנשים. מקומות אלו כוללים את עיר הבירה של תאילנד ואזורים עירוניים אחרים במדינה.

  לאנשים שננשכים על ידי בעלי חיים משתוללים מומלץ לפנות מיד לטיפול רפואי. ספקי שירותי בריאות זמינים במרפאות באזורים כפריים של תאילנד. עם זאת, ייתכן שהם יוכלו לדבר רק תאילנדית, השפה הרשמית של המדינה.

  מָלַרִיָה

  מלריה היא מחלה הנגרמת על ידי טפיל המתפשט באמצעות עקיצות יתושים. מחלה זו עלולה לגרום לחום גבוה, צמרמורות ומחלות דמויות שפעת אצל אנשים נגועים. ללא טיפול, מלריה עלולה להיות קטלנית.

  אתה יכול להגן על עצמך מפני מלריה על ידי נטילת תרופות לנסיעות ומניעת עקיצות יתושים. נכון לנובמבר 2021, לא היה חיסון נגד מלריה שאושר על ידי סוכנויות בריאות.

  כדי להגן על עצמך מפני זיהום במלריה, קציני בריאות מייעצים לכסות עור חשוף על ידי לבישת חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים ארוכים וכובעים. כמו כן, מומלץ לישון בחדרים ממוזגים או להשתמש ברשתות מיטה במידה והאזור חשוף לחיק הטבע.

  מחלות הנישאות יתושים קיימות בדרך כלל בכל הארץ, במיוחד באזורי הצפון.

  אם הנסיעות שלך מתכננות טיול לאזורים מרוחקים הרחק מאזורי התיירות הרגילים, ייתכן שיומלץ על טבליות למניעת מלריה. עם זאת, אלה מיותרים עבור מוקדי תיירות פופולריים כמו בנגקוק, צ’אנג מאי, פוקט או קוסמוי. היו מודעים ליתושים באופן כללי מכיוון שהם יכולים לשאת קדחת דנגי, נפוץ במיוחד בעונה הרטובה.

  Recommended Travel Vaccinations for Other Diseases in תאילנדיתland

  קדחת צהובה(שידור) עקיצת יתושנדרש אם נוסעים ממדינה עם סיכון להעברת קדחת צהובה
  חַצֶבֶתוקטורים שוניםנדרש לכל מי שנולד אחרי 1957. בוסטר למבוגרים חד פעמי מומלץ למטיילים
  טטנוס, דיפטריה, שעלתפצעים ומוטסיםבוסטר למבוגר יחיד מומלץ
  הפטיטיס Aאוכל ומיםמומלץ לרוב המטיילים
  הפטיטיס Bדם ונוזלי גוףזמין לוח זמנים מואץ
  פּוֹלִיוֹאוכל ומיםמומלץ רק בוסטר אחד למבוגרים
  שַׁלבֶּקֶת חוֹגֶרֶתקשר ישירעדיין ניתן לתת חיסון למי שסבל בעבר משלבקת חוגרת


  שאלות נפוצות

  כמה זמן מראש צריך לקבל חיסונים לתאילנד?

  כשאתה מארגן את הזריקות שלך לתאילנד, חשוב לוודא שאתה משאיר מספיק זמן לגוף שלך להסתגל ושהחיסונים יספיקו להתחיל לעבוד. מומלץ לבצע את החיסונים כ-4 עד 6 שבועות לפני הנסיעה.

  אילו זריקות אתה צריך לתאילנד?

  ארגון הבריאות העולמי ממליץ על החיסונים והזריקות הבאות לתאילנד: הפטיטיס A ו-B, טיפוס, קדחת צהובה, דלקת מוח יפנית, כלבת וטטנוס. בדוק עם מרפאת הנסיעות המקומית שלך לקבלת עדכונים.

  האם אני צריך הוכחת חיסונים לתאילנד?

  אין צורך בחיסון לתאילנד. אם אתה נוסע מארה”ב, בריטניה או ישראל, בדרך כלל אין חיסונים חובה לתאילנד.

  האם אני צריך חיסונים לבנגקוק?

  החיסונים המומלצים לתאילנד הם הפטיטיס A, הפטיטיס B, טיפוס, קדחת צהובה, דלקת מוח יפנית, כלבת וטטנוס. 
  זה יחול גם על נסיעות לבנגקוק. 
  הסיכון ברוב הערים בתאילנד מסווג כנמוך עד ללא סיכון למלריה.

  האם אני צריך חיסונים לפוקט?

  חיסוני נסיעות לתאילנד שאתה מקבל באופן כללי יכסו אותך גם עבור פוקט. אלה כוללים הפטיטיס A, הפטיטיס B, טיפוס הבטן, קדחת צהובה, דלקת מוח יפנית, כלבת וטטנוס.

  האם אני צריך טבליות מלריה לתאילנד?

  טבליות למניעת מלריה עשויות להיות מומלצות לטייל בחלקים מסוימים של תאילנד שנמצאים באזורים מרוחקים יותר מאזור התיירות הרגיל.

  האם קדחת דנגי שכיחה בתאילנד?

  דנגי הוא זיהום ויראלי המועבר על ידי עקיצת יתוש נגוע המאופיין בהופעת חום גבוה פתאומי, כאבי ראש עזים, כאבים מאחורי העיניים וכאבים בשרירים ובמפרקים. 
  סיכון לקדחת דנגי קיים הן באזורים עירוניים והן באזורים כפריים בתאילנד, אך עם סיכון גבוה יותר בצפון מזרח המדינה במהלך המונסון מאפריל עד דצמבר. 
  ודא שאתה משתמש בדוחה יתושים כדי להגן עליך מפני הידבקות במחלה זו.

  האם מים מהברז בטוחים לשתייה בתאילנד?

  אוכל ומים בתאילנד עלולים להוות כמה סיכונים בריאותיים שעלולים להוביל להפרעות במערכת העיכול. 
  ליתר ביטחון, הימנע משתיית מי הברז; 
  זה לא מטופל ולכן לא בטוח לצריכה. 
  בחר במים בבקבוק במקום זאת. 
  הימנע מאכילת אוכל ששוכב במשך זמן מה.

  כמה עולים חיסונים לתאילנד?

  המחיר של חיסוני נסיעות יכול להשתנות בהתאם לספק הרפואי ולסוג החיסון. 
  המחירים יכולים לנוע, למשל, בין 25 AUD עבור חיסון הפטיטיס B ועד 285 AUD עבור החיסון לדלקת המוח היפנית.

  האם אפשר לנסוע לתאילנד בלי חיסונים?

  בדוק עם הרופא או מרפאת הנסיעות לקבלת ייעוץ. 
  זה תלוי לאן אתה הולך ולכמה זמן. 
  יש אנשים שמעדיפים להיות בטוחים מאשר להצטער ולכסות את עצמם על החשיפה שלהם לאקלים וסביבה חדשים, מזונות וחיידקים ללא קשר למשך שהותם. 
  התחסנות, במיוחד כאשר אתה מתכנן לבקר באטרקציות תיירותיות פופולריות, יכול גם להגן עליך מפני מחלות לא רצויות שעלולות להשפיע על הטיול שלך.

  האם בתי חולים בחינם בתאילנד?

  לתאילנד יש מערכת ביטוח בריאות לאומית, הנקראת תוכנית הכיסוי האוניברסלית (UCS) המספקת שירותי בריאות ציבוריים בחינם דרך משרד בריאות הציבור לאזרחים תאילנדים. 
  גולים העובדים בתאילנד מכוסים על ידי UCS ותרומתם לתכנית מנוכה ממשכורתם. 
  עבור מטיילים המבקרים בתאילנד, שירותי בריאות חינם אינם זמינים.

  האם לתאילנד יש מערכת בריאות טובה?

  מאז הצגת שירותי הבריאות האוניברסליים בשנת 2001, תאילנד עשתה צעדים משמעותיים בפיתוח מערכת בריאות שהצליחה לכסות 98% מהאוכלוסייה עם שירותי בריאות במחירים סבירים בתוך טווח זמן של 10 שנים. 
  תאילנד מוכרת ברחבי העולם בזכות איכות שירותי הבריאות שלה, והיא מדורגת כאחת המדינות הגבוהות באסיה בשל מערכת בריאות טובה יותר מאחורי טייוואן, דרום קוריאה ויפן.

  האם אני יכול לקבל חיסונים בתאילנד?

  כן, חיסוני נסיעות זמינים בבתי חולים רבים ברחבי תאילנד. מכון הזיכרון של המלכה סאובהה בבנגקוק הוא בחירה פופולרית עבור מטיילים עם מתקנים נקיים ומודרניים, רופאים דוברי אנגלית וחיסונים במחיר סביר. לפני זריקה, הקפד לדון בהיסטוריה הרפואית שלך עם ספק שירותי הבריאות.

  מדוע חיסון שגרתי לשפעת חשוב?

  רכיבי החיסון משתנים מדי שנה כדי להבטיח שהזריקות הנוכחיות יגנו על הנמען משלושת זני השפעת. למידע נוסף על אפשרויות חיסון השפעת שלך על ידי יצירת קשר עם ספק שירותי הבריאות המקומי שלך.

  מרכז מידע

  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  טיול מצ’אנג ראי לצ’אנג מאי
  ישנן מוניות ידידותיות לכיסא גלגלים והחדשות הטובות הן שלאטרקציות מקומיות רבות בעיר יש גישה לכיסא גלגלים.
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בתאילנד
  שדות תעופה בינלאומיים בתאילנד תאילנד היא יעד תיירותי פופולרי, המושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. ישנם 11 שדות תעופה לטיסות בינלאומיות בתאילנד: צ’יאנג מאי, קוסמוי, סוראט תאני, אודון תאני, האט יאי, צ’יאנג ראי, קראבי, או-טפאו, פוקט וכמובן בבנגקוק שני שדות התעופה הגדולים סוברנבומי ודון מואנג. בין כל השדות האלה, נזכיר פה כמה מהשמושיים ביותר לתיירים, […]
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד
  ביטוח נסיעות לתאילנד תאילנד היא מדינה בטוחה ומסבירת פנים, עם זאת, תיירים הנוסעים לתאילנד חווים לעתים קרובות תקלות בנסיעותיהם בתאילנד, במיוחד כאשר מתרחשות שתייה, מסיבות, רכיבה על אופנוע, רכיבה על קטנועים ופעילויות אחרות בסיכון גבוה. כאשר חושבים על ביטוח נסיעות לתאילנד לפני היציאה לטיול, הכרחי לבדוק הצעות מחיר ותוכניות ביטוח נסיעות שנוסח הפוליסה של הכיסוי […]
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד
  בתי חולים בתאילנד תאילנד היא גם אחד היעדים המובילים לתיירות רפואית באסיה. מניתוחים קוסמטיים ואורטופדיים ועד לטיפולי שיניים גדולים, רבים בוחרים בתאילנד לקבלת טיפול ושירותים ברמה עולמית במחירים נוחים יותר. בנוסף, אם חלילה במהלך החופשה תצטרכו לבקר בבית חולים, טוב לדעת שיטפלו בכם היטב ברוב בתי החולים בתאילנד. בתי חולים בתאילנד: האם לתאילנד יש מערכת […]

  מלונות

  במדריך המלונות שלנו תמצאו את כל המידע כדי שתוכלו לבחור את המקומות הטובים ביותר לשהות בהם במהלך החופשה. תוכלו למצוא את המלונות שיתאימו בצורה הטובה ביותר לתוכניות, לתקציב ולרצונות שלכם. סוכני הטיולים שלנו יוכלו לסייע לכם להזמין את המלונות המושלמים לכם במחירים משתלמים.

  אטרקציות

  תכננו חופשה בלתי נשכחת עם האטרקציות הטובות ביותר של תאילנד, תוכלו לקרוא עליהם ולקבל ייעוץ מסוכני הנסיעות שלנו, יחד עם מסלולים וחוויות פחות מוכרות.